Hlavní informace

Bentley FTS Combi

bentley-fts-combi

FTIR analyzátor mléčných složek a průtokový cytometr pro určení počtu somatických buněk v mléce poslední generace.

Kombinovaný analyzátor mléka Bentley FTS Combi v sobě slučuje schopnosti a výhody jak infračerveného analyzátoru mléčných složek Bentley FTS, tak i počítače somatických buněk Somacount FCM. Uživatel získává univerzální automatický přístroj v kompaktním provedení, s automatickým podavačem, který měří tuk, bílkovinu, laktózu, minoritní složky, i počet somatických buněk - to vše s rychlostí až 600 vzorků za hodinu.

Infračervená část obsahuje osvědčený FT interferometr v MIR oblasti (2-15 µm), účinný homogenizátor a velmi odolné čerpadlo s hydraulickým přenosem výkonu, čímž je počet pohybujících se dílů snížen na minimum.

Počítač somatických buněk (od zakladatelů tohoto systému v oboru) pracuje na principu průtokové cytometrie s laserovým zdrojem světla. Obsahuje pouze několik pohyblivých částí, což také redukuje opotřebení a servisní zásahy.

Obě komponenty jsou uživatelsky jednoduché a mají pokročilou diagnostiku - např. pro každý vzorek mléka se ukládá více než 70 parametrů a celé spektrum.

Prospekt výrobce v angličtině ke stažení zde.

Pro možnosti uživatelského SW, zákaznických kalibrací, využití přídavných modulů nás prosím kontaktujte.

Kombinovaný systém sestává z automatického podavače s pipetou, který je společný oběma částem, z infračerveného analyzátoru mléčných složek Bentley FTS a počítače somatických buněk Somacount FCM. Oba systémy jsou popsány na samostatných stránkách.

Elektronické části, řízené externím počítačem, vyhodnocují výsledné signály a zobrazují koncentraci jednotlivých mléčných složek a počty somatických buněk. Kromě toho se starají o veškeré mechanické činnosti systémů. Součástí řízení je i vyspělá diagnostika.

Hardware PC umožňuje zobrazování dat na displeji, uchovávání dat na tiskárně, pevném disku či posílání do sítě. Software je uživatelsky příjemný a jednoduchý na obsluhu, samozřejmostí je obsluha v národním jazyce s uživatelsky nadefinovanými parametry. Systém je možno spravovat vzdáleným přístupem.

Bentley FTS

Rychlost analýzy až 500 vzorků za hodinu    
Objem vzorku 6 ml    
Teplota vzorku 38 až 42 °C    
Měřicí rozsah 0 - 15 % tuku přesnost Cv < 1,0 % (Gerber)
  0 - 15 % bílkoviny   Cv < 1,0 % (Kjeldahl)
  0 - 15 % laktózy   Cv < 1,0 % (polarimetrie)
  0 - 45 % sušiny   Cv < 1,0 % (gravimetrie)
Opakovatelnost Cv < 0,5 %    
Chyba z přenosu < 1 %    
Napájení 230 V, 50 Hz, 300 VA    
Rozměry 60 x 33 x 38 cm, 91 kg

 

Somacount FCM

Rychlost analýzy 600 vzorků za hodinu
Objem vzorku 5 ml
Teplota vzorku 38 až 42 st. C
Měřicí rozsah 0 - 10.000.000 somatických buněk
Přesnost Cv < 10 % (korelace na DM)
Opakovatelnost Cv < 4 % (PSB < 500.000)
  Cv < 5 % (PSB < 300.000)
  Cv < 7 % (PSB < 100.000)
Chyba z přenosu < 1 %
Pracovní faktor < 150
Napájení 230 V, 50 Hz, 300 VA
Rozměry 60 x 83 x 38 cm, 91 kg
{rsform 1}