Hlavní informace

Nové modely mobilních spalovacích zařízení a novinky pro spalování zvířat ze zájmových chovů

novinky-o-spalovani-zvirecich-mazlicku

Společnost Waste Spectrum, která je předním výrobcem vysoce výkonných spalovacích jednotek uvádí na trh několik zajímavých novinek - mobilní verze spalovacích pecí z řady VOLKAN. Jedná se o modely Volkan 300 a Volkan 400, dále o žáruvzdorné boxy pro spalování zvířat ze zájmových chovů, které umožňují při vynikajicí ekonomice provozu spalovacího zařízení pálit najednou více zvířat s garancí separace popela a v neposlední řadě mobilní vozíky pod tyto žáruvzodrné boxy pro lehčí manipulaci při nakládání a vykládání pece.

Společnost Waste Spectrum je celosvětově rozšířeným výrobcem a vedoucí technologickou společností ve vývoji spalovacích zařízení pro zvířata ze zájmových chovů, vedlejších produktů živočišného původu, komunálního a zdravotního odpadu. Nelze opomenout spalovací zařízení pro řešení krizových situací.

Řada spalovacích zařízení Volkan je speciálně navržena pro drůbež, ovce, prasata, skot, koně, zvěř či jatka, zvířata ze zájmových chovů a obecně pro veškeré vedlejší produkty ŽP s ohledem na plnění Evropské legislativy v emisních a dalších parametrech.

Mobilní verze spalovacích pecí Volkan 300 a Volkan 400 (viz fotografie) umožňuje spalování přímo u zákazníka nebo na vybraných místech při dodržení provozního řádu (např. HACCP). Spalovací pece jsou pevně umístěny na dvounápravovém vozíku, který lze lehce zapojit za vhodný automobil nebo nákladní automobil. Vozík s pecí je schválen pro provoz na silničních komunikacích EU. Volkan 300 se svou hmotností dosahuje limitu do 3,5 tuny a Volkan 400 má hmotnost včetně vozíku 3,8 tuny. Obě mobilní verze jsou vybaveny nádrží na palivo, kterým je u mobilní verze nafta. Nádrže je opatřena kolečky a manipulačním madlem. Při spalování je nutné umístit nádobu do dostatečné vzdálenosti (10 m), k čemuž je podvozek vybaven rampou. Mobilní souprava je vybavena i generátorem elektrického proudu a tvoří tak samostatnou jednotku pro likvidaci VŽP.

Rychlost spalování je 50 kg/hod, spalovací zařízení splňují všechny další technologické parametry (teplota 850 °C po dobu 2 sekund v sekundární komoře) a jsou dvoukomorové, splňující veškeré legislativní požadavky pro spalování VŽP. Vybaveny jsou plně automatickými hořáky s vysokou účinností s elektronickým zapalováním pro maximální využití účinnosti paliva. Samozřejmostí je PLC kontrolní panel řídící zcela automaticky proces spalování, vybavení dataloggerem teploty apod.

Mobilní spalovací zařízení lze vybavit speciální dvířky pro vyjmutí popela. Vyzdívka pecí je vyrobena z vysoce žáruvzdorného monolitické betonu se speciální konstrukcí vnitřního armování. Je možné také zvolit speciální vyzdívky pro extrémně vysoké teploty a mechanickou odolnost. U pece si můžeme zvolit z několika barevných provedení, a to z barev: modré, zelené, šedé, hnědé nebo černé v různé intenzitě.

Další novinkou společnosti Waste Spectrum, která vychází z požadavků zákazníků provozujících spalování zvířat ze zájmových chovů, jsou žáruvzdorné podnosy (boxy) pro spalování a separaci popela (viz nákres a obrázky pod článkem). Podnosy lze použít jak u statické, tak u mobilní verze pecí Volkan 300 nebo statické pece Volkan 500. Lze využít různých kombinací vnitřního uspořádání podnosů. Na podnosech v různém uspořádání je možno spalovat jedno, dvě nebo tři zvířata a popel zůstane separován, což bývá častým požadavkem majitelů uhynulých zvířat ze ZCH. Waste Spectrum tak přichází s promyšleným řešením pro společné - ekonomické spalování.

Pro snadnější manipulaci se žáruvzdornými podnosy (boxy) byly vyvinuty jednoduché vozíky (viz foto pod článkem). Žáruvdorný box se na tento vozík položí, pomocí něj dále naloží do primární spalovací komory pece a posléze i pomocí něj vyloží. Slouží i jako vhodné řešení pro vychladnutí popela po spálení a následné naložení dalšího materiálu pro spálení. Nejvhodnějším řešením je mít tyto vozíky dva, jeden pro nakládání materiálu do spalovací pece a druhý pro vykládání a zároveň vychladnutí.

Pro více informací nás prosím neváhejte kontaktovat.

Další informace

Seznam článků