Hlavní informace

Nové rychlé mikrobiální testy pro detekci bakterií

nove-rychle-mikrobialni-testy-pro-detekci-bakterii

Společnost Betley Czech s.r.o. nabízí na trhu v ČR exkluzivně nový přístroj GreenLight od společnosti MOCON pro mikrobiologické využití. 

Jedná se o metodu Rapid Microbial Testing, založenou na spotřebě kyslíku. GreeLight systém byl navržen pro aplikaci v potravinářském průmyslu i s dalším použitím. Jádrem technologie je nový senzor spotřeby kyslíku uvnitř každé vzorkovnice, který dokáže detekovat velmi malé změny v obsahu kyslíku, a tímto vytváří ideální systém pro použití pro různé druhy aerobních mikroorganismů. Senzor pracuje na základě optické fluorescence.  Jestliže je senzor excitován světlem ze specializované čtečky, vrátí zpět optické informace, které mohou být spojeny s mikrobiálním zatížením. To pak umožňuje hodnocení růstu v rámci vzorku.

Se systémem GreenLight odpadá sériové ředění vzorků, počítání kolonií, čekání na výsledky během dní a čas na zpracování výsledků. Výhodou systému jsou: výsledky k dispozici v hodinách (snížení testovací doby), snížení materiálových a laboratorních nákladů na přípravu vzorků, detekce na jednu životaschopnou buňku, eliminuje sériové ředění díky svému širokému rozsahu měření, jednoduché skladování a robustní test pro různé matrice vzorků. Vzorek je pouze homogenizován a aplikován do vzorkovnice, která je označena unikátním čárovým kódem a poté vložena do přístroje GreenLight. Vzorkovnice jsou k dispozici o objemu 15 ml nebo 2 ml. Přístroj je dodáván i s laptopem.

Systém GreenLight je úspěšně používán v oblasti potravinářství jako pro: maso, mléko/mléčné výrobky, surové materiály, nápoje, ovoce a zelenina. Vhodný pro určení bakterií, kvasinek nebo plísní.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Další informace

Seznam článků