Hlavní informace

První spalovna na světě speciálně navržena pro spalování odpadů z líhní kuřat

prvni-spalovna-na-svete-specialne-navrzena-pro-lihne-kurat-od-firmy-waste-spectrum2

Britský výrobce spalovacích pecí Waste Spectrum, kterého zastupuje firma Bentley Czech s.r.o. v České a Slovenské republice, reagoval na tržní poptávku, a to uvedením specializované spalovny pro likvidaci biologicky nebezpečného odpadu z líhní kuřat.

Producenti vajec a drůbežích výrobků již po mnoho let čelí problému, jak řešit odpady vzniklé v líhni. Díky vizkózní povaze tohoto odpadu a jeho vlastností (zejména vápník, biologicky nebezpečný odpad), je nejvhodnější metoda likvidace spalování. Toto vedlo společnost Waste Spectrum (WS) k vývoji nových produktů.

Spalovací pec Hatchery50 byla speciálně navržena a vyvinuta pro rychlé, efektivní a biologicky bezpečné řešení likvidace odpadních materiálů z umělých líhní. Prototyp tohoto zařízení nedávno dokončil rozsáhlé testování ve dvou líhních nacházejících se ve Velké Británii a výsledky testování byly vynikající.

Problematika spalování tohoto odpadu je v tom, že při spalování obsah vápníku a viskozita odpadu vytvoří jakoby "krustu", která nelze spálit přímo na popel. Proto pracovníci společnosti WS spolupracovali dva roky přímo s producenty vajec a drůbežích výrobků pro vyvinutí tohoto nového spalovacího zařízení. 

Nová spalovna obsahuje tradičně primární a sekundární komoru, stejně jako systém odstraňování popela, vnitřní "pádlo" poháněné hřídelí, které neustále promíchává odpad kruhovým pohybem uvnitř bubnu primární komory. Klíčová výhoda zařízení je kruhová primární komora a neustálý pohyb odpadu uvnitř spalovacího zařízení. Kontinuální pohyb odpadu zabrání koagulaci a vytvoření tvz. "krusty" při spalování, tudíž proce spalování není vůbec narušen. 

Pádlový systém má i další výhodu, jelikož posunuje popel ze spalovací komory, a tím umožňuje kontinuální proce spalování a odstraňování popela. Předností samotné spalovny je i design. Hatchery50 dosahuje snížení obsahu vody/kapaliny v odpadu o 75 %.

Waste Spectrum prodává všechny svoje spalovny pro likvidaci vedlejších živočišných produktů v souladu s evropskou legislativou ABPR 1069/2009 (evropské nařízení o vedlejších živočišných produktech). Společnost Waste Spectrum působí na 7 kontinentech a ve více než 70 zemích. 

 Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 

Další informace

Seznam článků