Hlavní informace

Whitley Jar Gasing System

anaerobni-system-whitley-jar-gasing-system

Alternativa anaerobního boxu pro malé objemy kultivací.

Pro anaerobní kultivaci Petriho misek představuje aktivní anaerobní systém Whitley Jar Gasing System řešení především pro malé laboratoře bez anaerobního boxu, nebo pro všechny v případě, že je z nějakého důvodu potřeba misky přesunout do anaerostatů.

Na rozdíl od běžných „pytlíků“, které zajistí anaerobní atmosféru až do tří hodin bez možnosti ji ovlivnit, tento systém pracuje v režimu evakuace a vytvoření požadovaného prostředí během sekund (15 s pro mikroaerobní, 120 s pro anaerobní), a to s o řád nižšími náklady na vzorek.

Provoz systému vyžaduje pouze připojení k elektrické síti a ke směsi plynů buď z tlakové lahve, nebo k existujícímu anaerobnímu boxu. Elektronika systému v sobě zahrnuje i diagnostiku celé soustavy, která v případě netěsnosti u vakua či anaerobního prostředí varuje obsluhu. Oproti předchozí generaci systému tato obsahuje dotykový displej, na kterém se zobrazují mj. i tlakové podmínky v nádobách.

Hlavní výhody systému jsou tyto: 

  • vysoká rychlost přípravy prostředí,
  • nejnižší náklady na vzorek,
  • bez exspirace chemikálií,
  • kontrola těsnosti anaerostatů,
  • aktivní udržování prostředí,
  • minimální rozměry.

Systém WJGS lze připojit přes adaptér k jakémukoli používanému anaerostatu, doporučujeme nerezové nádoby nejvyšší kvality pro 9 nebo 48 Petriho misek, nebo polykarbonátové pro 10 misek, oboje od Don Whitley Scientific.

Video ke shlédnutí zde.

Vstup anaerobní směs plynů (H - N - CO2)
Zobrazení  dotykový barevný LCD displej
Napájení 230 V, 50 Hz, 100 W
Rozměry 20 x 48 x 35 cm
Hmotnost 16 kg