Hlavní informace

Whitley A85

whitley-a85

Modulární boxy Whitley Workstations (dříve MACS - Modular Atmosphere Controlled System) slouží pro zajištění anaerobního, mikroaerobního nebo řízeného prostředí.

Systém se vyrábí v provedení se směsí plynů, směsi a dusíku, se třemi plyny (H2, CO2, N2) nebo se čtyřmi plyny (vzduch navíc). Velikost A85 umožňuje vložení maximálně 540 misek o průměru 90 mm (v nouzi 700), a to po deseti dvojitými vstupními dvířky, nebo ve velkém zvláštním vstupem ("airlockem"), v každém případě dojde v přechodové komoře k plné výměně atmosféry. Od základního typu velikosti 500 se liší ovládáním z dotykového displeje, jako je tomu u příbuzných boxů A35 a A45.

Prospekt výrobce k nahlédnutí zde.

Datasheet boxu k nahlédnutí zde (EN).

Box je krytý akrylátovým štítem k zajištění plné průhlednosti a zároveň korozivzdornosti, automatizovaná kontrola vlhkosti a Anotox® k prodloužení životnosti katalyzátoru. Práce v rukávech holýma rukama, osvětlení dvoustupňové, možnost montáže stereomikroskopu s dlouhou ohniskovou vzdáleností. Většinu údržby lze provádět za provozu, neboť důležité konstrukční uzly jsou přístupné bez porušení atmosféry.

Vstupy pro ruce slouží současně i jako vkládací místa, kterými lze naráz vložit 2x10 misek průměru 90 mm.
Rukávy jsou k dispozici v několika provedeních, kromě běžných latexových doporučujeme volnější plastové s latexovými nátepníky, kde původní PVC rukávu je nyní nově nahrazeno pevnější látkou potaženou polyuretanem (viz prospekt).
Nedílnou součástí boxu je 30litrová vzduchová propust - airlock, která pojme až 90 misek pro transfer, 110 pro uskladnění.

Plyny dual gas (anaerobní směs, dusík)
Vstupy dva vstupní otvory s rukávy, volitelně jinak
Počet misek maximálně 540, průměr 90 mm 
Napájení  220 V, 50 Hz, 40 W
Rozměry  157 x 84 x 76 cm, 150 kg
{rsform 1}