Hlavní informace

Vážicí ližiny - loadbars

vazici-liziny-loadbars

Vážicí ližiny - tzv. loadbary - jsou nezbytnou součástí elektronické váhy, která obsahuje tenzometrická čidla.

Vážicí ližiny Tru-Test jsou dostupné ve 3 konstrukčních řadách. Základní řadou vhodnou pro většinu aplikací při vážení hospodářských zvířat představují loadbary řady MP (Multi Purpose). Každý z dvojice loadbarů obsahuje tenzometrická čidla, která převádějí tlak vážené hmoty na elektricky vyjádřený signál, z kterého ze odvozena váha objektu. Tenzometrická čidla jsou uzavřena v kovových pouzdrech, lodbar tak může být umístěn v běžných provozních podmínkách. Loadbary jsou vybaveny protiskluzovými nohami s montážními otvory, které umožňují jejich montáž na podložku. Také z horní strany loadbarů jsou umístěny otvory pro montáž např. vážicí plošiny, fixační klece atd. Samozřejmostí jsou odstíněné kabely dostatečné délky s konektory chráněnými proti nečistotám šroubovací krytkou.

Loadbary řady MP se vyrábí ve třech délkách - 80, 60 a 101 cm a dovolují zatížení 2000 (MP 600) až 3000 kg (MP 800, MP 1010).

Pokud potřebujete loadbary, které budou stále zatíženy velkou váhou (např. masivní fixační klecí), volte raději loadbary řady HD (Heavy Duty), které jsou dostupné ve dvou délkách - 80 a 101 cm a dovoloují permanentní zatížení až 3000 kg.

Pro aplikace, kde je uvažováno extrémní zatížení loadbarů a potřeba vážení až do 6 tun je možné využít loadbarů řady XHD. Pro další specifické úlohy při vážení existuje možnost úpravy speciální tenzometrické cely s kapacitou 250 kg (např. závěsná váha atd.).