Hlavní informace

Vizuální identifikace - dvoudílné ušní známky

vizualni-identifikace-dvoudilne-usni-znamky

Dvoudílné ušní známky Zee Tags jsou dlouhodobě oblíbené mezi chovateli skotu, prasat i dalších hospodářských zvířat pro oficiální identifikaci.

Naše firma zastupuje ve svém teritoriu ušní známky novozélandské společnosti Zee Tags Ltd. Ušní známky Zee Tags dodává ve dvou základních provedeních:

  • jednodílné známky pro faremní identifikaci,
  • dvoudílné známky pro oficiální identifikaci.

Dvoudílné ušní známky jsou v ČR distribuovány přes Českomoravskou společnost chovatelů.

Oba typy známek je možné popisovat popisovačem Zee Tags, který obsahuje náhradní popisovací hrot a zabraňuje rozmazání popisu.

Z1

Dvoudílné ušní známky Zee Tags Z1 znají chovatelé v ČR především díky nízké ztrátovosti, unikátnímu jehlanovému hrotu a oblíbenému aplikátoru pro všechny typy dvoudílných ušních známek Zee Tags. Aplikátor je unikátní především:

  • výkyvnou jehlou pro snadné nasazení známky a pro zabránění protržení ušního boltce při aplikaci,
  • výkyvným horním ramenem aplikátoru, které šetří čas při aplikaci a pomáhá dávkovat správnou sílu, což zabraňuje poškození hrotu známky a tím její pozdější ztrátě,
  • pákovým převodem, který dovoluje aplikaci menší silou.

Z2Tagger

Velikost známek Z1 Samec: Button, M, L. Samice: Button, M, L, XL.
Možnost kombinace velikostí ano
Barevné provedení 13 barev
Další typy dvoudílných známek páskové známky pro ovce, známky pro selata, prasnice, plemenná zvířata, RF ID terčíkové a vizuální známky, RF ID známky pro více použití, Z2 známky s kulatým hrotem.
Aplikátor Z2 Tagger pro všechny typy. Aplikátor s výkyvnou jehlou, pákovým převodem a odskakovacím horním ramenem. Možno objenat náhradní jehlu aplikátoru.